רשימת קיצורי מקלדת

הצהרת נגישות

פרסום הסדרי הנגישות במועצה
 
מידע כללי
בשנת 1998 נחקק חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שמטרתו בין השאר, לעגן את זכותם של אנשים עם מוגבלות, להשתתף השתתפות פעילה ועצמאית, בכל תחומי החיים, באופן המאפשר ככלל, לאדם עם מוגבלות לחוות חוויה השווה בטיבה ובאיכותה לזו של אדם שאינו עם מוגבלות. כ- 18% מאוכלוסיית המדינה, הינה אנשים עם מוגבלות, הנחלקת לכמה סוגים: פיזית, חושית (ראייה, שמיעה), נפשית, קוגניטיבית.
נגישות מאפשרת שיפור באיכות החיים של אנשים עם מוגבלויות ושילובם בחברה, בדרך של כבוד, שוויון ועצמאות.
מועצה מקומית מבשרת ציון פועלת ומקדמת את נושא הנגישות. אנו רואים בלקוחות עם מוגבלות לקוחות שווי זכויות, הזכאים להנות מנגישות מלאה למבני ושרותי המועצה.
 
חלק זה באתר מטרתו ליידע אותך כיצד ניתן להנות מהסדרי הנגישות של המועצה. מטרתנו לאפשר לכל לקוח עם או בלי מוגבלות שירות שוויוני ונגיש.
 
נגישות אתר האינטרנט - אתר האינטרנט הונגש בהתאם לתקן הישראלי 5568 ברמת הנגשה AA.
המועצה מקומית מבשרת ציון, זיהתה את החשיבות באתר אינטרנט עבור כלל ציבור לקוחותיה כולל אנשים עם מוגבלויות חושיות, קוגניטיביות וטכנולוגיות.
בניית אתר אינטרנט נגיש לכלל האוכלוסיות היא אחת מהמחויבות שלנו. החברה פעלה בהתאם להנחיות הנגישות בתקן הישראלי 5568 "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" - לרמה AA . תקן ישראלי זה זהה למסמך הקווים המנחים של קונסורציום הרשת הכלל עולמית W3C (למעט השינויים והתוספות הלאומיים הצויינים בו) - Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0.
יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם נגישים. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות.
יש לציין כי קיימים סרטונים באתר ללא תמלול, אנו פועלים למען הנגשת כלל הסרטונים הניתנים לצפייה דרך האתר. כמו כן, יתכנו מספר מסמכים שאינם נגישים בידיעת המועצה וזאת מכיוון שלא נמצא מסמך מונגש להעלאה.
 
השימוש באתר
להלן חלק מהפעולות שבוצעו במסגרת הנגשת אתר האינטרנט:
מתן חלופה טקסטואלית לכל רכיב שאינו טקסט.
שימוש בקישורים טקסטואליים ולא בקישורים גראפיים.
כלל הפעולות באתר ניתנות לביצוע וניווט באמצעות המקלדת.
הוספת קישורים מהירים המאפשרים לגולשים לדלג על הקראת התפריטים ולעבור ישירות לתוכן העמוד.
שימוש בניגודיות נכונה, בכדי לאפשר טקסט קריא ככל הניתן.
הגדלת הכיתוב באתר
להגדלת הטקסט באתר: השתמש במקש Ctrl + .\
להקטנת הטקסט באתר: השתמש במקש Ctrl - .
להחזרת הטקסט באתר לגודלו המקורי: השתמש במקש Ctrl 0 .
שינוי גודל תצוגת המסך
להגדלת המסך: לחץ על מקש F11 .
להקטנת המסך לגודלו המקורי:לחץ שוב על מקש F11 .
 
 
במידה ויש לך שאלות, הצעות שיפור נשמח לקבל את פנייתך ולסייע.
רכז נגישות  במועצה המקומית:
גברת מאיה ביטון
טל: 050-6960009
פקס: 02-5348588