רשימת קיצורי מקלדת

בית ספר ''צלילי נעם''

בית ספר "צלילי נעם"
צלילי נעם – בית ספר תורני-חברתי

מנהלת: לאה בוטבול

כתובת: רחוב קיבוץ גלויות 1, מבשרת ציון.

כיתות: א'-ח' בכיתות מעורבות או נפרדות
מספר תלמידים: 113 בנים ובנות.
צוות: 20 מורות מקצועיות ואוהבות
מורת שילוב ויועצת מעורבת בעלת גישה חמה.
 
ברוכים הבאים לבית הספר "צלילי נעם". כאן השקעה תמיד פוגשת הצלחה. כאן משולבים חוויה ולמידה ברמה שלא הכרתם. כאן צועדים קדימה בדרך אל היעד.
 
ילדים יושבים על מדרגות בית הספרמצויינות
מצויינות הינה הנעה פנימית הדוחפת את התלמיד ומניעה אותו להשגת יעדים שבית הספר הציב לו. המצויינות פונה לכל תלמיד ומעודדת אותו לפתח את יכולותיו תוך שימת דגש על התהליך בדרך אל היעד.
 
מצויינות לימודית
לימודים. מילת המפתח של כל בית ספר. מצויינות לימודית. מילת המפתח ב"צלילי נעם". שיעורי הלימוד מתקיימים ברמה גבוהה, במפרט מושלם ומוגשים בנועם ע"י צוות מורות מקצועי במיוחד. הכיתות הקטנות מאפשרות גישה פרטית ומתן עזרה לכל תלמיד מהנקודה בה הוא נמצא. ספרי הלימוד תואמים את תכנית הלימודים החדשה ומומלצים ע"י משרד החינוך. בית הספר כפוף להוראות משרד החינוך ועומד תחת פיקוחו. מתוך שאיפה למצויינות, בבית ספרנו קיימת קשת רחבה של אנשי צוות שונים אשר מסייעים בהגשת החומר הלימודי למתקשים ובהעשרת הידע למצטיינים.
 
  • תכנית חדשנית ופורצת דרך בשם "תכנית ספ"ר" (סביבה פדגוגית-רגשית) הצטרפה בשנה זו למערך המקצועי של בית הספר. תכנית זו, אשר מוגשת לתלמידים בשיתוף ארגון "שלבים" שע"י "קרן וולפסון" מאפשרת לתלמידים לשמור על שגרת לימודים בריאה בצל רקע רגשי מורכב. התכנית כוללת הכשרת צוות מורות לפדגוגיה ריגשית והתייחסות דיפרנציאלית לכל תלמיד בכיתה.
  • בבית הספר קיימת תכנית "שערים" המפעילה סדנאות קבוצתיות ע"י מטפלת רגשית בבעלי חיים.
  • תכנית STEP UP ללימוד ועידוד אנגלית מדוברת. התכנית הינה חד שבועית ומתנהלת באופן חווייתי במיוחד. בסוף כולם מדברים באנגלית!
מצויינות ערכית
כבית ספר תורני אנו מעמידים בראש סולם הערכים את ערכי תורת ישראל. בבית הספר נלמדים שיעורי התנ"ך ומסורת ישראל באופן יסודי ומעמיק מתוך ידיעה והבנה שזוהי הדרך אותה אנו חיים.
 
תלמידי בית הספר מחוייבים לתקנון לבוש והתנהגות הולמת כיאה לתלמיד הלומד בבית ספר תורני. כחלק מהסדרים הבית ספריים התלמידים מגיעים בתלבושת אחידה עפ"י קוד הלבוש שנקבע.
 
בבית הספר "צלילי נעם" אין אלימות! הנהלת בית הספר אוכפת כללי משמעת והתנהגות חברתיים ובכך מונעת מקרים של אלימות מילולית או פיזית.
 
בית הספר הינו מוביל קהילה. לבית הספר ישנה השפעה ניכרת גם על קהילת ההורים. ישנו קשר חם ורציף בין הצוות להורים וכל נושאי השיחה מתקבלים בברכה ובאהבה.
 
מצויינות חברתית
כחלק בלתי נפרד מהנוף הייחודי של מבשרת ציון, בית הספר "צלילי נעם" מציע גם הוא את הייחודיות שלו כבית ספר תורני- חברתי. בסיס הייחודיות עומד על טיפוח ערכים חברתיים ומיצויים במישור האישי והחברתי. כמסגרת חינוכית, תפקיד בית הספר לבנות חברה ערכית שחבריה מגלים כבוד, אכפתיות, נתינה האחד כלפי השני. אנו מאמינים שערכים אלו יוצרים חברה מתוקנת והרמוניה נפלאה.
פעילות חברתית מהווה השלמה לפעילות הלימודית. בבית הספר שלנו מתקיימים פעילויות חברתיות בהלימה לתאריכים השונים בלוח השנה היהודי. פעילויות אלו עשירות בתוכן ומסרים חינוכיים. הפעילות החברתית מאופיינת ביציאה מן השגרה, בגירוי ובאתגר.
 
משפט מעורר השראה (ולא רק...)
טפס על הענפים הגבוהים, שם נמצאים הפירות.
ועוד משהו קטן (גדול...)
 
בית הספר "צלילי נעם" גאים להציג את התלב"ס (תכנית לימודית בית ספרית) הייחודי "נעם שיח". התכנית הינה מקבץ של חומר עיוני ברמות שונות ובמגוון סוגי טקסטים הקשורים בערכים של בין אדם לחברו. התכנית נלמדת בכיתות השונות על בסיס שבועי.
 
תכנית "פסוק לי פסוקך" בה מאמץ כל תלמיד פסוק או משפט קצר הקשור בנושאים שבין אדם לחברו. כל תלמיד מוסר שיעור לחבריו בכיתה ומעבד את החומר כפי הבנתו.
 
 
בשתי מילים (כמעט...)
מטרת העל של בית הספר הינה יצירת אקלים חברתי נעים ומזמין, וטיפוח אישיותו של כל תלמיד. בית הספר הינו בעל זיקה לדת ישראל ולציונות. חינוך לערכים, כבוד, שותפות ונתינה הם אבני הדרך אשר מובילים אותנו להיותנו בית ספר תורני- חברתי.