רשימת קיצורי מקלדת

בית ספר ''צלילי נעם''

 

 מנהלת ביה"ס – לאה בוטבול                            

כתובת: רח' קיבוץ גלויות 1, מבשרת ציון
 
טל': 02-5340454, 052-7656123
 
 
 
 
בית הספר ממוקם ברחוב קבוץ גלויות 1 בסמוך לכיכר הקסטל ולומדים בו כ-120 תלמידים - בנים ובנות בכיתות נפרדות. הכתות קטנות, והיחס לתלמידים משפחתי וחם. עוד כ-45 ילדים לומדים בגני "צלילי נועם" מגיל 3 ועד גן חובה.
 

חזון בית הספר

בית הספר צלילי נועם הוא מוסד חינוכי לילדים ממשפחות דתיות ומסורתיות שהוקם על ידי מעיין החינוך התורני. ביה"ס חרט על דגלו "מצוינות בחינוך התורני" - הטמעה של ערכי מסורת ישראל בד בבד עם רמת למודים גבוהה על פי דרישות משרד החינוך.
 
מטרת העל של בית הספר היא לגדל אזרחים נאמנים, אהובים לשמים ואהובים לבריות, אשר הליכותיהם, הופעתם ודיבורם מעידים על היותם ממשיכים נאמנים של מורשת ישראל. הצוות החינוכי בביה"ס פועל מתוך תחושת שליחות ועושה כל מאמץ לשלב חדשנות ויזמה בדרכי ההוראה, כדי לטפח תלמידים חושבים ועצמאיים.
 
אנו מאמינים כי אווירה חווייתית וגאוות יחידה משפיעים על הדימוי העצמי וההישגים הלימודיים; על כן אנו משקיעים בפעילות חברתית עשירה, פרויקטים מיוחדים, טיולים וסיורים לימודיים. כחלק מכך מתקיימת מידי יום מערכת ייחודית של חוגים מגוונים המעשירים את שעות הצהריים של הילדים.
                                                  
  

מהי הנוסחה למצוינות בחינוך?

הנוסחה למצוינות ערכית

חינוך לערכים ברוח היהדות/ מעורבות ותרומה לקהילה
 
כבי"ס תורני אנו מאמינים כי הבסיס לבנייה של אדם בעל אישיות שלמה ובטוחה הוא הישענות על ערכים של נצח-ערכי תורת ישראל, ופיתוח זהות יהודית.
כל שנה נבחרים ערכים המשמשים אבני יסוד בבנין האישיות ומוטמעים בדרך של למידה וחוויה. צוות ההוראה בבי"ס משמש לתלמידים דוגמה אישית לשמירת הערכים והמסורת ולטיפוח המידות ומעודד כל העת יוזמה של נתינה ותרומה לקהילה.
בכל שנה נרתם בית הספר לפעילויות חסד במישורים שונים: סיוע לאגודות ולארגונים, ביקורים בבתי אבות, אירגון משלוחי מנות לחולים ועוד.
 

הנוסחה למצוינות חברתית

הווי חברתי עשיר/ טיפוח אקלים חברתי מיטבי

בד בבד עם פיתוח כישורי הלמידה, אנו רואים חשיבות בפיתוח הצד החברתי.
תלמיד בעל כישורים חברתיים מיטביים, בעל ביטחון ואמון בעצמו ובסובב, יתפקד טוב יותר כילד וכבוגר. ביה"ס מפיק מגוון של תוכניות חברתיות מעשירות ומעצימות שמעניקות לכל תלמיד את האפשרות לביטוי אישי ומטרתן לפתח דמוי עצמי חיובי. תוכניות אלה כוללות: פעילויות בכל ראש חודש וסביב מועדי ישראל, מסיבות ואירועים שהתלמידים משתתפים בהפקתם, טיולים וסיורים לימודיים, שבתות גיבוש, מערכת חוגים עשירה, קייטנות, ימי מפגשים בחופשות ועוד.
הפעילויות מטפחות את תחושת הלכידות ופותחות הזדמנויות לאינטראקציה חברתית. היכולת לשמור על האיזון העדין בין מסגרת בעלת גבולות וכללים ברורים לבין סביבה חמה, תומכת ובטוחה- הוא שהופך את בית הספר למקום נעים, מהנה ומוגן.
 

הנוסחה למצוינות במדעים

מורים בעלי הכשרה מדעית/ מעבדות משוכללות
 
השכלה מדעית מהווה תשתית להתפתחות התלמידים ולהשתלבותם בעולם משתנה ומתפתח.
ב"צלילי נועם" תעמוד לרשות התלמידים מעבדה משוכללת המצוידת במיטב חומרי הלמידה. הוראת המדעים תשלב למידה ע"י התנסות אישית וחוויתית ופעילות אינטראקטיבית לפיתוח סקרנות, חקירה וגילוי עצמאיים של תהליכים וחוקים.
מתוך ראיית החשיבות במקצועות המדעים, יתוגברו שעות הוראת המדעים בכל הכיתות.
הלמידה תהיה עפ"י הסטנדרים הגבוהים של משרד החינוך בהנחיית הגב' ורד חיון, מנחה ארצית למדעים.